1 2 3 4 5
 

Výsledky fotosoutěže 2016

Vyhodnocení 38. ročníku fotosoutěže TSTTT 2016 (Týká se to také tebe)

Předseda poroty:   Dr. Peter Áč - fotograf a spisovatel, Bratislava
Členové poroty:     MgA. Marek Malůšek - fotograf a pedagog, Hluk
                            Petr Sikula - fotograf a výtvarník, Ostrava
                            Mgr. Janka Masárová - metodička Trenčianske osvetové stredisko,Trenčín
                            Mgr.A. Antonín Mach - výtvarník, ředitel Klubu kultury Uh. Hradiště
                            Ing. Martin Hutař - PRO - BIO Šumperk
                            Mgr. Petr Titz - fotograf a výtvarník, Uh. Hradiště
                            Ing. Jan Tluka - fotograf, výtvarník, Trenčín
Tajemník poroty:   Mgr. MgA. Petra Baroňová, Klub kultury Uh. Hradiště

Porotě bylo předloženo celkem 509 fotografií od 55 autorů z České a Slovenské republiky. Na základě soutěžního řádu se porota rozhodla udělit následující ceny s tím, že jedna třetí cena z TO B byla přeřazena do TO A:

TO A – Chráněné prvky naší přírody (46 autorů / 329 fotografií)

I. cena  –  SIKLIENKA Radimír, Topoľčianky (Vzdušný tanec)
II. cena  - VRBOVSKÝ Viktor, Opava (Jaro v našich vodách – tření štik obecných I – III, Krása podvodního lesa)
III. cena  – SKŘIPSKÝ Jiří, Trenčín (Séria: Trocha vody a mrazu v čistom prostredí)
III. cena – LETKO Pavel, Kroměříž (Pavoučí trofeje, Kobylka, Levandulové bludiště, V prostoru, Slunéčko asijské a Bruslařka obecná)

TO B – Člověk a životní prostředí (31 autorů / 180 fotografií)

I. cena – VAJS Vladimír, Humenné (Gazdov dvor I - IV)
II. cena –  VAJS Vladimír, Humenné (Čističky vod)
III. cena - neudělena

Zvláštní cena PRO – BIO Šumperk 
LETKO Pavel, Kroměříž („To je moje koryto“)

Hlavní cena soutěže 
SIKLIENKA Radimír,  Topoľčianky (za kolekci fotografií)

 

SEZNAM VYSTAVENÝCH FOTOGRAFIÍ TSTTT 2016

TO A – CHRÁNĚNÉ PRVKY NAŠÍ PŘÍRODY

SIKLIENKA RADIMÍR, Topoľčianky 
Vzdušný tanec (sojky), Orliak morský, Mačka divá, Vlci, Súboj (Myšiaky lesné), Pohľad dravca (Haja červená)

VRBOVSKÝ VIKTOR, Opava 
Jaro v našich vodách – tření štik obecných I – III, Krása podvodního lesa

SKŘIPSKÝ JIŘÍ, Trenčín 
Séria: Trocha vody a mrazu v čistom prostredí I – IV, Séria: Mágia objavená I, II, VI

LETKO PAVEL, Kroměříž
Pavoučí trofeje, Kobylka, Levandulové bludiště, V prostoru, Slunéčko asijské a Bruslařka obecná

KUBÍK MICHAL, Chrudim
Rosnička zelená, Kuňka obecná

GROSSMAN MARTIN, Uherské Hradiště
Cyklus Ekvádor I: Arassari mnohopruhý (Pteroglossus pluricinctus), Volavka proměnlivá – (Butorides striatus), Ibis šedokřídlý – (Theristicus melanopis); Cyklus Ekvádor: Kolibříci: Inka královský (Coeligena torquata)

KUBIČINA LUKÁŠ, Trenčín
Laguna de Alchichica, Hierve el Aqua, Podzemné horizonty, Jaskynné perly

NOVOTNÝ FRANTIŠEK, Vsetín
Pole I, II, IV

MOTAL RADOSLAV, Osvětimany
Čekání na soumrak, Za letu, Duchové jeskyně, Kolibřík, Výrečci „z pralesa“, Skrytý, Chvilka poetiky

TOMÁŠ PETR, Lipník nad Bečvou
Kamzíci na Tlsté – Slovensko Velká, Velryba, Hlad I

KOČÍ JIŘÍ, Ústí nad Orlicí 
V růžové, Orel bělohlavý

KOSTKA ANTONÍN, Brumov – Bylnice
Ráno u Vláry, Torzo

RANDÝSEK BEDŘICH, Vsetín
Úsměv I – IV

FIALA MILAN, Praha
Popelčina Rozárka, Přistání, Furt ve střehu

PONČOVÁ ALENA, Ostrava
Na vlně fantazie – Hedvábný šátek, Sova, Červ

SICHLEROVÁ Eva, Ořechov
Siesta: Vážka

KORBELOVÁ Marie, Kroměříž
Kulík říční, Naši nejmenší - Králíček obecný

ZÁHORNACKÝ Ján, Kroměříž
„Mládež“ na farme, Výr veľký

PLAČKOVÁ ROMANA, Hodonín
Pestrokřídlec podražcový (Zerynthia polyxena), Očnatka červenohnědá (Sicus ferrugineus), Kudlanka nábožná (Mantis religiosa)

ŠTEFÁNEK ROSTISLAV, Uh. Hradiště
Žábronožka sněžní, Štika z bukového lesíka II, Svačinka

ALBRECHT JIŘÍ, Jičín
Odlétají

GRACA VLADIMÍR, Uh. Hradiště
Norsko I – III

VERESOVÁ JANA, Trenčín
Pod lupou I, II

URBAN KAMILA, Uh. Hradiště
Voda v křivkách: Průsmyk, Životodárná voda: Hra na schovávanou, V lomu: Střemhlav do klasů 

MADAJ DUŠAN, Prievidza
Čerešňa

MACHO JÁN, Prievidza
V opojení vôňou levandule, Zbieram si sladký nektár, Ranné perly

TIBENSKÝ ROMAN, Piešťany
Cyklus Okáň hruškový: Húsenica, Samček; Cyklus Motýle Slovenska: Hnedáčik osikový, Perlovec červený

FRGAL KVĚTOSLAV, Přerov
Cyklus: Rybářka I, III, V; Cyklus: Ledňáčci I

 

TO B – ČLOVĚK A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

VAJS VLADIMÍR, Humenné
Gazdov dvor I – IV, Čističky I – III,Gazdova rodinka I – IV 

LETKO PAVEL, Kroměříž
To je moje koryto

MARKO MILAN, Prievidza
Čierne na bielom: Tu som kedysi býval ja!, Symbióza

 TIBENSKÝ ROMAN,  Piešťany
Jar na Podmalokarpatskej pahorkatine II, III, IV

MARUŠINCOVÁ ANNA, Trenčín
Znečistený Váh, Čistíme a čistíme

POLÁČEK JOZEF, Trenčín
Z cyklu Tu bola farma I – III

ŽŮRKOVÁ ELEONÓRA, Trenčín
V lese nevyrástlo II, III

MACHO JÁN, Prievidza
Aj toto dýchame

KUBIČINA LUKÁŠ, Trenčín
Čistá ako sklo

ZÁHORNACKÝ JÁN, Kroměříž
Cyklus: Moravské polia I, Brázdy 2, „Človek! Spamataj sa!“

PILÁT MIROSLAV, Kroměříž
Podzámka  I – II

SLÁMOVÁ MAJDA, Brno
„Děti z  kazašského Aktau pojaly skládku jako hřiště“ I – III, Trpělivá péče paní Viktorie I

LONDA JOSEF, Liptál 
Navždy spolu...

NOVOTNÝ FRANTIŠEK, Vsetín
Dusík pro půdu I – III

TOMÁŠ PETR, Lipník nad Bečvou
Energie nebes I, Ocelový kříž