1 2 3 4
 

Program

Program loňského ročníku festivalu TSTTT

08.06.2019 / 09:00 - 17:00

PARK A SKANZEN ROCHUS

Společenské akce Park Rochus / Mařatice

PROHLÍDKY MUZEA V PŘÍRODĚ

Přírodní a kulturně-historický areál Park Rochus spolu s územím přilehlých vinohradů nabízí obyvatelům i návštěvníkům  města značený turistický okruh, možnosti procházek, rodinných výletů i prohlídku s našimi průvodci. Můžete zde totiž navštívit skanzen lidové architektury, nebo obdivovat kulturní památky – poutní kapli sv. Rocha ve středu areálu, a měšťanské vinné sklepy ve Vinohradské ulici. Při procházce zdejší krajinou narazíte také na ovocné sady starých odrůd regionu, o nichž se můžete dozvědět více z instalovaných informačních panelů. Jedinečný výhled do slovácké krajiny je možný z nedaleké rozhledny na Rovnině.

Expozice lidové architektury - skanzen Rochus,  Vás seznámí s etnografickou oblastí uherskohradišťského Dolňácka, s tradičním stavitelstvím, bydlením, způsoby zaměstnání a obživy, odíváním, výtvarnou kulturou, zvyky, obyčeji i folklorními projevy. Stojí zde např. původní dřevěná stodola, která sem byla přenesena z nedaleké obce Břestek, o několik metrů dále vyrostly další dvě zemědělské usedlosti podle originálních staveb z Boršic a Veletin, nad kterými je nadsklepní dům se starým vinným sklepem z Tučap. Součástí muzea je také vinohrad a u něj uvidíte klátové úly, kousek od nich pak dřevěný seník z Hradčovic z roku 1904.

Ve skanzenu jsou pořádány pravidelné akce pro veřejnost zaměřené na obyčejové tradice a lidová řemesla. A po prohlídce nebo procházce zdejší krajinou Vás zveme do recepce skanzenu, kde můžete ochutnat vína místních vinařů, vynikající jarošovské pivo nebo lahodnou kávu z nedaleké huštěnovické pražírny.

Adresa:
Mařatice 1797, 686 05 Uh. Hradiště
GPS: 49.071900, 17.488770

Více info na www.skanzenrochus.cz

09.06.2019 / 09:00 - 17:00

PARK A SKANZEN ROCHUS

Společenské akce Park Rochus / Mařatice

PROHLÍDKY MUZEA V PŘÍRODĚ

Po předložení slevového kuponu zlevněné vstupné 30,- Kč
Kupóny k vyzvednutí na MIC Uherské Hradiště.