1 2 3 4
 
Kategorie: Aktuálně

TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE – Filmujte a foťte přírodu kolem nás

 

Klub kultury Uherské Hradiště pořádá letos již 42. ročník mezinárodního ekologického festivalu Týká se to také tebe. Festival zastřešuje řadu akcí na podporu povědomí o krásách a potřebě ochrany přírody a na několika místech ve městě se tak během tří červnových dnů od pátku do neděle 9.-11. 6. budou konat workshopy, besedy, pořady pro děti, výstavy a další. Jádrem festivalu je ale především už po čtyři desítky let filmová a fotografická soutěž.

FILMOVÁ SOUTĚŽ:

·        Přihlásit lze snímky všech žánrů – dokumentární, publicistické, reportážní, hrané, kreslené, animované a jiné.

·        Uzávěrka: 15. 5. 2017

Filmy zhlédne, vybere a ohodnotí odborná porota, vítězné snímky budou oceněny, mimo jiné i finanční odměnou. V loňském roce byly oceněny tři slovenské a jeden český snímek. 

FOTOSOUTĚŽ:

·        Do soutěže v loňském roce bylo přihlášeno přes 500 fotografií z České a Slovenské republiky.

·        Uzávěrka: 23. 5. 2017

Snímky bude posuzovat odborná porota v čele s předsedou Dr. Peterem Áčem. Vybrané fotografe přihlášené do soutěže TSTTT bude možné vidět na vernisáži v sobotu 10. 6. v 17:00 hod. v Redutě, v Galerii Vladimíra Hrocha pak bude možné zhlédnout výstavu Zikmunda a Hanzelky. Letos přináší festival novinku – patronaci nad fotografickou soutěží převzala paní Margita Balaštíková, radní Zlínského kraje a výstava soutěžních fotografií se stane výstavou putovní a bude k vidění i mimo Uherské Hradiště.

Podrobné propozice a přihláška: www.tsttt.cz. Výsledky obou soutěží budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru festivalu v sobotu 10. 6. v Redutě.

Součástí festivalu je doprovodný program, děti i rodiče jistě zaujme například sobotní pořad V zdravém těle zdravý duch (vzduch), kterým ožije Masarykovo náměstí od 9. 30 do 11. 30 a který přinese sportovní i taneční vystoupení dětí z kroužků Akropolis, tvořivé dílničky pro děti i oblíbené malování na obličej. Do připraveného soutěžního klání se budou moci zapojit celé rodiny.

Festival pořádá Klub kultury Uherské Hradiště za podpory Zlínského kraje, města Uherského Hradiště a Odborového svazu pracovníků kulturních zařízení. Záštitu nad festivalem převzalo letos Ministerstvo životního prostředí.

 


Vydáno: 18.5.2017 14:55 | 
Přečteno: 3670x |