1 2 3 4
 

Facebook

Aktuálně rss


AKTUÁLNĚ: VYHODNOCENÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE 2016 NALEZNETE ZDE.

MATERIÁLY FESTIVALU NALEZNETE V SEKCI KE STAŽENÍ.

TSTTT 2016

Festival TÝKÁ SE TO TAKÉ TEBE (TSTTT) je tematický mezinárodní festival amatérských filmů. Upozorňovat veřejnost na filmová díla, která se zásadně vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě, to je cílem festivalu TSTTT. Již jednačtyřicet let.

Doprovodný odborný a kulturně společenský program, důležitá součást festivalu, vždy nabízí promítání, přednášky, semináře, besedy, konference, výstavy, umělecké pořady, farmářské trhy, prezentace, výlety, exkurze a různé aktivity pro děti i dospělé.

54eb5abf0fefb.jpg 54eb5e8fbd835.jpg 54eb5ac8dda6c.jpg 54eb5e8ebf4c2.jpg

Festival TSTTT vznikl v Uherském Hradišti v době komunistické cenzury, omezující svobodu filmové tvorby. Otázky ekologie byly tehdy pro umělce a publicisty tabu. Potřeba šíření pravdy proto přiměla kroužek zdejších nadšenců k pořádání filmových přehlídek. Zaměřili se na film amatérský, neboť ten byl státní mocí přece jen kontrolován méně. K podporovatelům festivalu TSTTT patřil i významný český ochránce přírody, novinář a publicista Josef Velek. Z domácí filmové soutěže se postupně stala soutěž mezinárodní, která je rok od roku populárnější.

Festival TSTTT je přehlídkou angažované filmové ekologické tvorby. I po tolika letech stále zůstává vyhledávaným místem setkávání autorů, kteří svou práci podřizují nárokům nejvyšších lidských hodnot, svému svědomí, rozumu a citu pro krásu.


TSTTT 2016

41. ročník mezinárodního ekologického festivalu Týká se to také tebe se letos koná ve dnech 10.-12. června 2016.

Autor: Markéta Macháčková  •  Vydáno: 22.1.2016 9:37  •  Přečteno: 602x  •  Komentářů: 0